• Főoldal
  • Gyógyszerek
  • Gyógyszertárak
  •  Bejelentkezés

Fejfájás - gyógyszerrel vagy gyógyszer nélkül?

Sokunk gyakori, visszatérő panasza a fejfájás. Vannak, akik a fejfájás első komolyabb jelére beveszik a szokásos fájdalomcsillapító gyógyszerüket, de vannak, akik akár órákig is hősiesen tűrik a kellemetlen tüneteket. De mikor érdemes valójában gyógyszert bevenni ha fáj a fejünk?
Fejfájás, migrén

Fotó: Alexander Dummer

Fejfájás vagy migrén?

Az első és legfontosabb kérdés hogy tudjuk, vajon "szimpla" fejfájással vagy migrénnel nézünk szembe. Akik migrénre hajlamosak, nagyon egyszerűen különbséget tudnak tenni fejfájás és migrénes fejfájás között: míg a sima fejfájást általában nem kísérik egyéb tünetek, migrénes fejfájás esetén gyakori a hányinger, az émelygés, a látászavar, a fény- és hangérzékenység.
A sima fejfájás inkább a fej mindkét oldalán, a homlokon vagy a halántékon jelentkező tompa, feszítő érzés, míg a migrénes fejfájás inkább lüktető, időnként csillapodó majd aztán visszaerősődő fájdalom, leginkább a fej egyik oldalán, amely akár napokig is eltarthat.

A hagyományos fájdalomcsillapítók ugyan enyhíthetik a migrén tüneteit, azonban mindenképpen tanácsos kivizsgálni a beteg állapotát neurológián vagy speciális fejfájás klinikán.

Bevenni vagy nem bevenni?

Ha tudjuk, hogy nem migrénről van szó, érdemes a következőket megtenni mielőtt bevennénk a gyógyszert:

- Igyunk egy pohár vizet. Fejfájásunkat akár a nem megfelelő folyadék pótlás is okozhatja.
- Masszírozzuk át a fejünket, nyakunkat. Érdemes változtatni a testhelyzetünkön, hátha a nem megfelelő testtartásban gyökerezik a fájdalmunk.
- Próbáljuk hűteni a fejünket: arcmosással, esetleg hideg italokkal, tejeszacskóval, jégkockával, hideg borogotással is csillapíthatjuk a fájdalmunkat.

Aztán ha mindezek sem segítenek, jöhet a gyógyszer. Fontos, hogy mindig az aktuális állapotunknak, élethelyzetünk megfelelő készítményt alkalmazzuk. Egyes gyógyszerek nem szedhetőek terhesség vagy szoptatás alatt, más készítmények nem alkalmazhatóak ha már fogyasztottunk alkoholt, stb. A kockázatok és mellékhatások tekintében mindig olvassuk a betegtájékoztatót és kérdezzük meg kezelőorvosunkat vagy gyógyszerészünket.

Figyelem: Az ezen oldalon feltüntetett információk csak tájékoztató jellegűek és nem minősülnek egészségügyi szaktanácsadásnak. Egészségügyi probléma esetén mindenképpen forduljon szakemberhez.

Gyógyszerek láz- és fájdalomcsillapítók kategóriában

Advil Ultra Forte
Advil Ultra Forte
Aleve
Aleve
Algoflex Forte
Algoflex Forte
Algoflex Rapid
Algoflex Rapid
Algopyrin
Algopyrin
Aspirin Plus C
Aspirin Plus C
Aspirin Ultra
Aspirin Ultra
Dolgit Max
Dolgit Max
Flamborin
Flamborin
Flector Dolo Rapid
Flector Dolo Rapid
Ibumax
Ibumax
Ibustar
Ibustar
Kalmopyrin
Kalmopyrin
Ketodex
Ketodex
Metapyrin
Metapyrin
No-Spa
No-Spa
Nurofen Forte
Nurofen Forte
Rubophen
Rubophen
Saridon
Saridon
Gyógyszer gyorskereső

hirdetés

Gyógyszertár kereső
Legfrissebb kérdések
Vesekő esetén, ehető a Béres porcerő? névtelen kérdése Béres Porcerő Forte témakörben
Rowatinex - 2 éve kaptam 2 havi állandó szedésre. Ez meddig lehetséges. Folyamatosan, évekig? névtelen kérdése Rowatinex témakörben
Szedésének ideje - Miért ebéd után kell bevenni, minden nap? Hány napig szedhető folyamatosan? As... névtelen kérdése ASA Protect témakörben
Meddig szabad szedni a Normoxilt? Kúra szeruen ajánlott? névtelen kérdése Normoxil témakörben
Kovács Låszlo - Hasznål e kôzėpfûl dugulås megszûntėsėre névtelen kérdése Rhinospray Plus témakörben
  • Felhasználási feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató

gyogyszerkalauz.hu - Minden jog fenntartva.